Прийміть командування процесів в Linux - Tech news

Прийміть командування процесів в Linux

Хто боїться терміналу Linux? Не ви, ви отримали ваші ноги мокрі і осягав основи навігації по системі. Але як ці набуті навички допоможуть поліпшити вашу комп’ютерну життя?

Щоб дати вам уявлення про повсякденне корисності терміналу, ось деякі приклади завдань терміналу розташовані ручки, взяті з мого власного досвіду.

Обличчя Твого Демона

Для початку, системного адміністрування набагато більш простий на терміналі. В той час як ви, ймовірно, не безпосередньо взаємодіяти з ними дуже багато, Операційна система управляє тиха фонова послуг, або «демони», щоб тримати багато програм на вашому комп’ютері без проблем працює.

Демони, запущених у фоновому режимі управляються systemd, основної програми Linux, який направляє служб вашої системи, як тільки він бере в кінці процесу завантаження. Хоча є графічний користувальницький інтерфейс (або «ГУЙ») для systemd в інструменти командного рядка забезпечують гранульований контроль, який ви хочете.

Запуск і зупинка служб команду «systemctl» набагато простіше, ніж клацати по меню, прокрутки через численні послуги, та підтвердження дій. З одного команду «systemctl», можна зупиняти, запускати і перезапускати сервіси, перегляд їх конфігурації, або список їх робочий стан.

Так чому б вам коли-небудь доведеться возитися з systemd? Існує багато можливих випадків, але ви швидше за все, зіткнетеся як з робочого столу користувач управляє завантаженням мережних драйверів (тобто Інтернету).

Залишайтеся На Зв’язку

Як зрілі, так як мережеві служби Linux, тобто, вони не ідеальні, і іноді вони втрачають сигнал і повинні бути перезапущені, щоб підібрати його. Наприклад, іноді networkmanager не впаде моя зв’язок (особливо коли сигнал слабкий) і не підключити. Служба, ймовірно, потрібно перезавантаження, але немає пункту меню в GUI networkmanager не відновити її, так що замість цього я поп відкрити термінал і використовувати «systemctl», щоб перезавантажити.

$ systemctl перезапустити networkmanager не

Служба потім завантажується всі файли конфігурації і робить нове підключення.

Змусити Його Працювати

Пошук і усунення несправностей системних інтерфейсів і обладнання рекомендується виконувати також з терміналу. З його допомогою ви можете отримати доступ до журналу ядра за допомогою «буфера» команду і просіяти через вихід для повідомлень про помилки.

$ dmesg,

Наприклад, припустимо, у вас підключений старий USB флеш-накопичувач і він не з’являється у вашому браузері файлів. Ви не знаєте, чи є ваша Операційна система просто не реєструючись в ній або USB зламаний.

Перевірка журналу ядра буде надавати всю інформацію, вам потрібно з’ясувати, що саме пішло не так. Після виконання команди $ dmesg видав, прокрутіть вниз. Якщо ви бачите, що ваші ядра визнаєте, що ваш флеш-диск, то Операційна система або браузер файлів є винуватцем, але якщо немає запису, залізними ваш флеш-накопичувач, швидше за все, винен.

Кінця заморозки

Термінал є єдиним надійним способом боротьби з процесами, особливо заморожених. Кожна програма, запущена на комп’ютері, будь то з ініціативи користувача або автоматично за допомогою самої системи (як root) — представлена як процес, і кожен процес може бути змінений індивідуально.

У той час як багато сучасні Настільні комп’ютери Linux є діалоговому графічному вікні, яке з’являється, коли процеси не відповідають, вони не завжди функціонують належним чином, залишаючи командного рядка в якості єдиного обігу.

Самий безпечний підхід, щоб подивитися на процес з «ПС» і сканування вихід для ізгоїв.

$ ПС -ОКС

На «-оз» тут знаходиться просто набір корисних опцій для «PS» — коли через кілька однобуквенных варіантів для команди, ви можете використовувати один «-» і покладіть їх поруч один з одним.

Як тільки ви запустите цю команду, знайдіть цільову процес і подивися в стовпці PID-ідентифікатор процесу. З його допомогою ви можете вбити процес з влучно назвав «вбити команду», даючи PID в якості аргументу.

$ вбити ПІД

Це повинно працювати, але якщо процес дійсно уперта, ви можете витягти великі гармати, «-9» варіант, відправивши найсуворішої припинення сигналу.

$ вбивство -9 PID

Мені довелося вдатися до процесу вбивства (хоча, на щастя, рідко з «-9″) більш ніж один раз, коли Гугл хром розбився при спробі відобразити Flash відео громіздкою. Однак, коли я виконати вбити, процес завершується повністю, і я можу відкрити хром з нового старту.

Перевірте DNS

Вирішення проблем мережі часто більш ефективні, через термінал теж. Відкривши браузер і намагається досягти веб-сайт, це досить хороший тест іноді, але це не дуже науково й ґрунтовно.

З допомогою команди ping» для перевірки з загальнодоступний сервер-це самий точний спосіб перевірити ваше з’єднання. Просто введіть «пінг», на «-З» варіант з «4» на свій аргумент, і сервер, який визнає, просить пін (в даному випадку google.com).

$ пінг -С4 google.com

Ця команда буде відправляти чотири ICMP-пакетів, свого роду діагностичне повідомлення, в Google, і все буде вважатися одержаним, якщо ваше підключення вгору. Якщо це не спрацює, спробуйте використовувати IP-адресу компанії Google, 8.8.8.8, замість.

$ пінг -С4 8.8.8.8

Це посилає чотири пакети для публічних DNS-серверів Google. Якщо це працює, коли попередня команда не вдалося, то, швидше за все ваша DNS не працює належним чином.

У двох словах, DNS-це адресна книга Інтернету, а ваш комп’ютер може отримати доступ до сайтів тільки за IP-адресою, і не знаю, який з них відповідає якою URL-адресу, поки він консультує DNS-сервер (або вирішує якось інакше).

Кілька місяців тому в мережі, здавалося б, вийшли на східне узбережжя США, але в реальності зловмисників зробили DNS-сервери великого провайдера вийшов з ладу. У такій ситуації, двоетапної діагностики, описані вище, дозволяють підтвердити DNS як слабка ланка, а не збій системи, а намагаюся з браузера не буде.

Вибирайте Свій Формат

Нарешті, з допомогою «утиліти» набір інструментів, термінал-це найпростіший, самий універсальний перетворювач форматів зображень, що я коли-небудь використав. З допомогою однієї команди, ви можете об’єднати декілька файлів одночасно і змінити їх Формат.

Наприклад, одна команда нещодавно я використовував в поєднанні окремі скріншоти в форматі jpg в один файл PDF, який був так простий, як виклик «конвертувати» та надання вихідних файлів і нове ім’я файлу (з розширенням PDF-файл) в якості аргументів.

$ перетворення image1.jpg image2.jpg у поєднанні.Формат PDF

Одного разу я повинен був подати декларацію про доходи за робота, яка оплачується мною виключно через PayPal, так що я взяв скріншоти журналу щомісяця угоди і побіг перетворення, щоб об’єднати їх в один PDF-файл, створюючи акуратну документацію.

Це лише невелика вибірка з багатьох завдань, що термінал добре підходить, але я сподіваюся, що це дає вам уявлення про неймовірну силу він дає вам. Якщо будь-який з цих випадків вас зацікавити, йти вперед і досліджувати можливості для себе. Ви будете вражені не тільки тим, що ви знайдете, але як мало вам не буде!